Előrelépés a termékfejlesztésben, amivel pénz takarítható meg, és növelhetjük a termékminőséget – túl szépnek hangzik, hogy igaz legyen! De egy digitális iker valóban képes erre, feltéve, hogy megfelelően használjuk.A digitális iker technológia gyorsabb és költséghatékonyabb utat jelent az új termékek piacra jutásához. Ez az egyik leggyorsabban növekvő tervezési eljárás. A McKinsey & Co elemzői szerint a digitális iker technológia globális piaca évente körülbelül 60 százalékkal fog növekedni, és 2027-re eléri a 73,5 milliárd USD-t.
Miért fontosak ezek a számok? Amit képviselnek, az a rideg valóság; azaz hogy az Ön versenytársai valószínűleg már használják a digitális iker technológiát, vagy hamarosan befektetnek abba. Azoknak a vállalatoknak, amelyek versenyképesek akarnak maradni, most kell átvenniük ezt a technológiát, különben lemaradnak.
Mi az a digitális iker, és hogyan hat a termékfejlesztésre?
A digitális iker egy jelenlegi vagy jövőbeli termék virtuális másolata, amit arra terveztek, hogy a fizikai megfelelőik összes jellemzőjét szimulálja. A digitális iker technológia alapvetően a gyártás és tervezés jövője. Azokat a termékfejlesztő csapatokat támogatja, amelyek az elektromos szerszámoktól kezdve az erőművekig bezárólag végeznek tervezési tevékenységet.
A fizikai prototípusok építése helyett a digitalizált változattal való interakció lehetősége nagyobb szabadságot tesz lehetővé a kísérletezésben, ugyanakkor gyorsabbá, biztonságosabbá és költséghatékonyabbá teszi a fejlesztést. Ily módon a digitális iker szinte kockázatmentes termékfejlesztési környezetet biztosít, lehetővé téve a tervezői és mérnöki csapatok számára, hogy több lehetőséget térképezzenek fel és kreatívabbak legyenek. Az a képesség, hogy a digitális ikert fizikai erőforrások nélkül lehet használni a tesztelési környezetben, biztosítja, hogy a termékfejlesztés hatékonyabb legyen – és nagyon fontos, hogy a műhely termelékenységét sem befolyásolja.
A sikerhez a piacra jutás sebessége is kritikus lehet és a digitális iker a legjobb módja a termékfejlesztés felgyorsításának anélkül, hogy kompromisszumokat kellene kötnünk.
Milyen egyéb előnyökkel járhat egy digitális iker?
A digitalizáció egyéb előnyei szintén hozzájárulnak a termékek folyamatos fejlesztéséhez szükséges visszacsatolások létrehozásához. A Dolgok Internete (IoT) könnyebben hozzáférhetővé teszi ezeket a fejlesztéseket, mivel az érzékelők adatokat szolgáltathatnak a valós működési teljesítményről.
Példa erre az előrejelző szerviz és karbantartás, mivel ezek az információk segítenek áttérni a berendezések és gépek vizuális ellenőrzéséről a digitális, adatvezérelt diagnosztikára. Az előrejelző karbantartás így biztosítja, hogy a problémák még azelőtt észlelhetők, hogy azok költséges leállást okoznának. Ha ezeket az adatokat visszaküldjük a termékfejlesztő csapatoknak, az gyorsabb javításokat eredményezhet – egyszerűen módosítsuk a terméket a digitális ikerben, és mérjük fel a változtatások hatását, mielőtt azokat az összeszerelősorokon is megvalósítanánk.
Továbbá, mivel a képzett munkaerő továbbra is hiánycikk, a digitális iker technológia a munkaerő képzésében is segíthet a magasabb kompetenciaszint eléréséhez. Valahányszor vállalkozásuk új gépelemeket, termékeket vagy folyamatokat vezet be, ez újabb képzéseket jelent a munkatársak számára. Hagyományosan a CAD-modellek, a műszaki rajzok és a termékleírások segítették a vállalatokat abban, hogy a munkaerő minden eleme a mérnöktől a műhelyig összehangolt és tájékozott legyen. A digitális iker ezt több lépéssel tovább viszi, és könnyebben érthető vizuális útmutatót nyújt.
A szabványosítás jelentősége
A magasabb kreativitás összefüggésében fontos, hogy maradjunk két lábbal a földön. A szabványos gépelemek használata bevált módszer a termelési hatékonyság optimalizálására, miért változtatnánk ezen csak azért, mert digitális ikerrel dolgozunk? A szabványos gépelemek és a digitális folyamatok közötti nagyobb integráció révén a gyártók kézzelfogható előrelépést érhetnek el, a jobb termékminőségtől a csökkentett állásidőig.
A szabványos gépelemeknek a digitális ikerben történő használata segít a gyorsabb és pontosabb géptervezésben, csökkentve ezáltal a költségeket, a kockázatokat és az új megoldások megvalósításának bonyolultságát a gyártók számára. Röviden: a kezdetektől fogva optimalizálja a termékfejlesztési folyamatokat.
Digitális ellátási lánc kialakítása
Ezért létfontosságú, hogy digitális ellátási láncot alakítsunk ki olyan partnerek felkutatásával, akik rendelkeznek a szabványos gépelemek digitális verzióival. Olyan szolgáltatót válasszunk, amely már rendelkezik a szabványos gépelemek digitális profiljaival, amik könnyedén integrálhatók a digitális ikerbe. norelemnél például egy termékválasztó funkciót építettünk be webáruházunkba, ami lehetővé teszi a mérnökök számára, hogy meghatározzák a szükséges gépelemeket, beleértve a szerkezeti anyagokat, a méreteket, a kiviteleket és a további jellemzőkkel kapcsolatos követelményeket. A webhely ezután az ideális gépelemre is javaslatot tesz a projekt minden aspektusa szerint. Ezen túlmenően a webhely azt is lehetővé teszi a mérnökök számára, hogy hozzáférjenek és egyszerűen letöltsék gépelemeink 3D CAD-modelljét, amelyek a legtöbb tervezési platformmal – Catia, Creo, Inventor, NX, SolidEdge és a SolidWorks alkalmazásokkal – kompatibilisek
Egy gépelem működésének megértése a digitális ikerben történő helyes telepítéshez is létfontosságú. Ha új gépelemeket szeretnénk használni, vagy egyszerűen csak javítani szeretnénk egy gépelem tényleges működését, kérdezzük meg a beszállítónkat. A támogatás ezen a szinten nagyon eltérő lehet, de egy jó partner rendelkezik majd ingyenes forrásokkal. A norelem ACADEMY oktatóközpont egy online tudásbázis, amely példaalkalmazásokat és bevált gyakorlati videókat tartalmaz. Akár aprólékos műszaki adatokkal is részletezheti az egyes gépelemek legfontosabb tulajdonságait és funkcióit.
Ha inkább a személyes képzést részesíted előnyben, norelem ACADEMY eljöhet hozzád is! A norelem SHOWTRUCK Önhöz is elmegy és ingyenes képzést tart.
Digitális kompetencia
A gyártás és a tervezés izgalmas, dinamikus ágazatok. Az egyre kiélezettebb globális piacon a digitális iker technológia segíthet a termelékenység javításában. Mindazonáltal, ha szabványos gépelemek átfogó kínálatával – a digitális és a valós világban egyaránt – rendelkező partnerrel biztosítjuk be a gyártást, akkor a magunk javára billenthetjük a mérleg nyelvét.